България записа втора сърцата победа на европейското в Андора

nacionalen-otbor-po-rugby-yunoshi-2016-Bulgaria-Malta-4

Националният отбор на България за юноши до 18 години по ръгби записа втора победа на Европейското първенство /Конференция 2/ в Андора. „Лъвовете“ надиграха отбора на Малта с 15:12 в оспорван и много драматичен мач.

nacionalen-otbor-po-rugby-yunoshi-2016-Bulgaria-Malta

Срещата не започна по мечтания начин за българите, които още в 1-ата минута се оказаха догонващи в резултата. Състезателите от островната държава отбелязаха есе чрез Джейк Пейс, а Андре Галеа бе точен от допълнителния удар за 7:0. „Трикольорите“ успяха бързо да се върнат в мача и да стопят пасива си. Само след две минути Светослав Иванов реализира есе за 5:7. Атаките на нашите не спряха и в 12-ата минута вече бяхме напред в резултата. Милен Николов отбеляза есе, а Костадин Дебренлиев ритна точно от допълнителния удар за 12:7 в наша полза. Малтийците отговориха с есе на Брендън Далтон за 12:12, с което бе сложен край на интересната първа част.

nacionalen-otbor-po-rugby-yunoshi-2016-Bulgaria-Malta-3

През второто полувреме темпото на игра спадна и двата отбора изчакваха удобен момент да решат мача. Българите показаха по-здрави нерви и стигнаха до успеха в 35-ата минута. Дебренлиев реализира наказателен удар и донесе победата с 15:12. Тя е втора в актива на нашите след успеха над Словакия. В следващия си мач българите печелят служебно срещу Словения, а в последния ще срещнат Босна и Херцеговина в директна битка за второто място.

nacionalen-otbor-po-rugby-yunoshi-2016-Bulgaria-Malta-2

Ето какво каза треньора Здравко Тодоров за срещата:

zdravko-todorov-rugby„Малтийците започнаха много твърдо мача, защото имаха вече 2 загуби. Само със схватката и само на ръка, с много пик енд гоу и ни хванаха малко неподготвени. Отбелязаха ни есе в самото начало на мача. След това малко поуспокоихме играта и им отбелязахме две есета с тричетвъртната след много добри разигравания. На схватката и беше малко трудно да се окопити и изгубихме доста топки в спонтанните схватки. Те бяха по-тежки от нас и по-групирани, а поради контузии изгубихме и двама титуляри от схватката. Преди края на полувремето ни отбелязаха още едно есе след като не спирахме да изпускаме блокажи, за разлика от предишните дни. Равен на полувремето. Второто започнахме да играем по-организирано и по-стабилно в защита. Момчетата показаха дух и запазиха резултата равен до 14-та минута, когато спечелихме наказателен ха десетия метър на противника и аз поисках от Коко да го вкара, знаейки че може оттам. Поведохме в резултата и успяхме с много усилия в защита да го запазим. С много добра игра в защита и в атака се отличи Кристиян Павлов от Берковица, който отбеляза и едно от есетата. Радостта след мача беше голяма и дълго време се пяха песни. Настроението е прекрасно. Днес почиваме и всички са готови за утрешния мач, без Цветомир Стиянов, който се контузи лошо още на втория мач – за наше огромно съжаление. Представянето ни до момента е повече от задоволително, имайки предвид условията и времето за подготовка. От БГ тръгнахме само с 22-ма играчи вместо 24. Нямахме схваткаджии и се наложи да учим момчетата на място. Нямахме и талоньор, но научихме едно много добро и изпълнително момче от Габрово, и той се справя блестящо – Андриян Александров