България стартира с великолепна победа на европейското по ръгби в Андора

nacionali-po-rugby-yunoshi

Националният отбор на България за юноши до 18 години по ръгби постигна първа победа на Европейското първенство /Конференция 2/ в Андора. Нашите спечелиха със 7:3 срещу Словакия в двубои, който беше изпълнен с много интересни моменти.
Младите „лъвчета“ влязоха силно в мача и веднага се пренесоха в половината на съперника. В 7-ата минута Костадин Дебренлиев пропусна да даде аванс на нашия тим, след като изтърва наказателен удар. Противно на логиката, три минути по-късно словаците поведоха с 3:0. Точен бе Даниел Немец от наказателен удар.
Българите не се смутиха и успяха да се върнат в мача много бързо. В 14-ата минута Стефан Миленов отбеляза есе за 5:3 в резултат на успешно отиграване след отсъдена схватка на 5-тия метър от точковото поле на Словакия, добра игра в защита на № 9 Николай Желев блокиран шут от № 7 Джеймс Мот , а Костадин Дебренлиев бе точен от допълнителния удар – 7:3.
През второто полувреме липсваха точките, тъй като двата отбора се представиха добре в защита. „Лъвчетата“ блокираха успешно атаките на съперника и имаха няколко възможности да увеличат аванса си. Въпреки трудните условия за подготовка, нашите демонстрираха характер и воля и стигнаха до престижната победа.