България изпусна Израел в драматичен мач на европейското

Националният отбор на България за юноши до 18 години по ръгби загуби от Израел с 11-12 във втората си среща от Европейското първенство /Конференция 2/ в Андора. „Трикольорите“ може да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като водеха с 11-0, но допуснаха съперника да обърне резултата и да се поздрави с успеха.

nacionalen-otbor-po-rugby-yunoshi-2016-Bulgaria-Israel-1

Срещата започна отлично за българите, които дръпнаха в резултата в 10-ата минута след точно изпълнен наказателен удар от Костадин Дебренлиев. Осем минути по-късно Радостин Драганов отбеляза есе и направи разликата – 8-0. Така завърши и първата част.

nacionalen-otbor-po-rugby-yunoshi-2016-Bulgaria-Israel-3

След почивката Дебренлиев отново реализира наказателен удар и резултатът вече набъбна на 11-0 в полза на нашите. Последва спад в играта на „лъвчетата“ и тимът на Израел се върна в мача след есе, отбелязано от Арие Адар. В 27-ата минута Алан Додин отново реализира есе, а Илел Голдин бе точен от допълнителния удар за крайното 11-12.

nacionalen-otbor-po-rugby-yunoshi-2016-Bulgaria-Israel-4

Въпреки поражението, българите заслужават поздравления за поредния добър мач, който изнесоха в Андора. Припомняме, че в първата си среща „трикольорите“ победиха Словакия със 7-3.